Blog > Komentarze do wpisu
MTB OBISZÓW

O maratonie w Obiszowie słyszałem wiele dobrego więc w tym roku postanowiłem, że wybiorę się tam i potraktuję ten wyścig jako trening...tak też się stało, ale nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Ten maraton oferuje tylko dwa dystanse co jest dość dużym błędem zwłaszcza że robi się pętle...bo o ile 1x29 km jedzie się troszkę ponad godzinę to już 3x29 jedzie się zdecydowanie dłużej. Dla osoby co jeździ maratony 40-70km po górach 90 km po średnio płaskim terenie pewnie nie sprawiłoby problemu, jednak patrząc na moich znajomych na moim poziomie nie ma nic bardziej mylnego;) 

Ja nastawiłem się na 3x29, ale im bliżej startu chęć jazdy mnie opuszczała. Bo za dużo km, bo za długo, a co jak będzie padać przez 4h i tak jechać to przesada. W końcu psychicznie i fizycznie nie czułem się najlepiej i zmieniłem dystans na mini. Postanowiłem, że pojadę na 100% i zobaczę jak wypadnę. Maraton był szybki. Interwały, single i jeden ostry podjazd. Po starcie było trochę asfaltu gdzie rozciągnęła się stawka, ale na pierwszym małym podjeździe jeszcze była próba sił i pospadali niektórzy z rowerów, poblokowali, ale jakoś szybko się wsiadało potem. Cisnąłem faktycznie na 100% i raczej nie czułem zmęczenia jako takiego. Jak tylko ktoś mnie doganiał, podkręcałem i próbowałem ucieczek co dawało przeważnie dobry rezultat. Na bufetach nie zatrzymywałem się i pojechałem wszystko na jednym bidonie. i jednym żelku. Pod Baba Jagę (nachylenie jakieś 20%) podjechałem bez problemu wśród "pchaczy" potem tylko leśne sekcje i meta. 

Trochę w deszczu i błocie a trochę w słońcu i chmurach zakończyłem wyścig na 12 miejscu w mojej kategorii na 63 startujących i open 42 na 160 1.23.05h Po wyścigu zrelaksowałem się darmowym masażem i dość dobrym jedzeniem, bo organizacja tego maratonu była naprawdę dobra. Wszyscy byli dość zaangażowani w to co robili. Za 20 zł wpisowego ludzie zrobili naprawdę dobry maraton z nagrodami na 40 tyś zł. Za rok mają być podobno wprowadzone 2 pętle...zobaczymy, bo za rok też chcę tam pojechać. 

relax

środa, 29 czerwca 2011, kolarski

Polecane wpisy

statystyka button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl